Οι εκατό πρώτοι Υποψήφιοι Βουλευτές της Χρυσής Αυγής

Δευτέρα, 10 Ιουνίου 2019 - 23:22

Οι εκατό πρώτοι Υποψήφιοι Βουλευτές της Χρυσής Αυγής

Σας παρουσιάζουμε τα πρώτα εκατό ονόματα των Υποψηφίων Βουλευτών της Χρυσής Αυγής, που θα δώσουν την εκλογική μάχη για να πάρουμε την Πατρίδα μας πίσω!

Δυτικός Τομέας Αθηνών

  1. Γερμενής Γεώργιος - Επιχειρηματίας, Βουλευτής
  2. Μουλάς Χρήστος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  3. Πολυχρονόπουλος Θεόδωρος - Επιχειρηματίας
  4. Κουμεντάκος Σταμάτης - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  5. Παππάς Στέφανος - Επιχειρηματίας
  6. Δημήτρης Θεοδωρακόπουλος - Γυμναστής
  7. Κωτσάκης Δημήτριος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  8. Νίκη Καριάτλη - Γυμνάστρια
  9. Χατζηαγγελή Στυλιανή - Συνταξιούχος
  10. Χαλάτση Μαρία - Ιδιωτική Υπάλληλος
  11. Δημοπούλου Ειρήνη - Αρχαιολόγος, Διευθύντρια Εφημερίδος «Εμπρός»

 

Αιτωλοακαρνανία

  1. Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος - Αγρότης, Βουλευτής
  2. Μακρής Δημήτριος - Αστυνομικός
  3. Βασκαντήρας Κωνσταντίνος - Αγρότης
  4. Βουρβάχης Ασημάκης - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  5. Νάκος Χρήστος - Περιβαλλοντολόγος
  6. Διαμαντοπούλου Αθανασία - Κομμώτρια
  7. Καραγιάννη Μαντώ - Λογίστρια
  8. Σαμαρά Κωνσταντίνα - Ιδιωτική Υπάλληλος
  9. Θεοδώρου Ευαγγελία - Ελεύθερη Επαγγελματίας

 

Αργολίδα

  1. Μούλου Κυριακή - Έμπορος
  2. Διονυσία Καλαθά - Ιδιωτική Υπάλληλος
  3. Ουλής Ανδρέας - Αγρότης
  4. Τσιρίκος Αριστείδης - Αγρότης
  5. Ρεντετάκος Γεώργιος - Ιδιωτικός Υπάλληλος

 

Κορινθία

  1. Αλεξανδράκης Κώστας - Μαθηματικός, Συγγραφέας
  2. Αργυροπούλου Σοφία - Σεφ
  3. Σεϊτανίδης Στέλιος - Τηλεπωλητής
  4. Τσιόγκα Παρασκευή - Αγρότισσα
  5. Μάρκελλος Στέλιος - Δικηγόρος

 

Δωδεκάνησα

  1. Ανωγειανάκης Νικόλαος - Ιδιωτικός Υπάλληλος
  2. Τζελεπίδη Σταματία-Δήμητρα - Ιδιωτική Υπάλληλος
  3. Αττιτής Νικόλαος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  4. Χριστοδούλου Ευάγγελος - Δικηγόρος

 

Α’ Θεσσαλονίκης

  1. Μιχαλολιάκος Νικόλαος – Γ.Γ. Χρυσής Αυγής, Μαθηματικός
  2. Γρέγος Αντώνιος - Απόφοιτος Σχολής Εμποροπλοιάρχων-Δημ. Υπάλληλος-Βουλευτής
  3. Ιωαννίδου Αντωνία - Πολιτικός Μηχανικός
  4. Ματθαιόπουλος Αρτέμης - Καθηγητής πιάνου-ανωτέρων θεωρητικών, τ. Βουλευτής

 

Β’ Θεσσαλονίκης

  1. Τσούγκας Ματθαίος Ιατροδικαστής - Καθηγητής 
  2. Ψαθάς Αναστάσιος - Παγκόσμιος Πρωταθλητής Μαραθωνίου
  3. Γραικός Φώτιος - Ιδιωτικός Υπάλληλος, τ. Βουλευτής

 

Ημαθία

  1. Θεοδώρου Γεώργιος - Υπάλληλος ΔΕΗ
  2. Τσακίρης Μιχαήλ - Πολιτικός Μηχανικός

 

Πέλλα

  1. Σαχινίδης Ιωάννης - Ελεύθερος Επαγγελματίας, Βουλευτής

 

Σέρρες

  1. Ιωάννου Άγγελος - Δικηγόρος

 

Δράμα

  1. Νικολαΐδης Ελευθέριος - Αξιωματικός Αεροπορίας Στρατού ε.α.
  2. Σελαλμαζίδης Ηλίας - Στρατιωτικός ε.α.
  3. Χοροζίδου Χρυσάνθη - Λογίστρια

 

Ξάνθη

  1. Καπαγερίδης Χρήστος - Αγρότης
  2. Τουμάσης Γεράσιμος - Δημοσιογράφος

 

Χανιά

  1. Αγγελάκης Νεκτάριος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  2. Γαρμπιδακης Νικόλαος - Κτηνοτρόφος
  3. Θεοδωρόπουλος Ιωάννης - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  4. Κασσελάκη Αγγελική - Εισοδηματίας
  5. Κυριακού Χρυσούλα - Επιχειρηματίας

 

Ηράκλειο

  1. Αλεξάκης Νεκτάριος - Αυτοκινητιστής
  2. Αναστασάκη Μαρία - Ιδιωτική Υπάλληλος
  3. Βλαχάβας Γεωργιος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
  4. Πατεράκη Μαρία - Ξενοδόχος
  5. Πλουμής Ιωάννης - Πρόεδρος Νεφροπαθών Ηρακλείου, συνταξιούχος ΑΜΕΑ
  6. Στεφανόπουλου Ζαχαρούλα - Μεταποίηση Ενδυμάτων
  7. Στρατιδάκης Νικόλαος - Μηχανολόγος Μηχανικός

 

Λασίθι

  1. Συκιωτάκης Ιωάννης - Tour Operator Διεθνής Τουριστικός Πράκτωρ
  2. Συμεωνακη Στεφανία - Ιδιωτική Υπάλληλος

 

Λακωνία 

  1. Ευαγγελία Καπερώνη-Κοκκονού - Αγρότισσα
  2. Βασίλειος Μπουτεράκος - Αντισυνταγματάρχης Ε.Δ. ε.α.
  3. Κυριακή Ξιφαρά - Επιχειρηματίας
  4. Σταθάκη Παναγιώτα (Πέννυ) - Ηθοποιός
  5. Άγις Φωτόπουλος - Ιδιωτικός Υπάλληλος 

 

Μαγνησία

  1. Ηλιόπουλος Παναγιώτης - Μουσικός Παραγωγός, Βουλευτής

 

Καρδίτσα

  1. Θανόπουλος Χαρίλαος (Χάρης) - Δικηγόρος
  2. Καμπούρης Κυριάκος - Πολιτικός Μηχανικός
  3. Μπαλατσούκας Θεοφάνης - Αστυνομικός ε.α.

 

Λάρισα

  1. Μπίλλη Μαρία - Καθηγήτρια Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Περιφερειακή Σύμβουλος "Ελληνική Αυγή για την Θεσσαλία"
  2. Λαμπρογιάννης Ιωάννης - Καθηγητής Αγγλικών
  3. Λιάπης Κωνσταντίνος - Αγρότης

 

Τρίκαλα

  1. Κωστής Νικόλαος - Τουριστικές επιχειρήσεις
  2. Μισιάκας Γεώργιος - Οικοδόμος
  3. Παρδάλης Γεώργιος - συντ. Τραπεζικός Υπάλληλος

 

Ιωάννινα

  1. Τσάγκας Χριστόφορος - Δικηγόρος
  2. Τσιαγκαβέλης Αλέξανδρος - Πολιτικός Μηχανικός

 

Άρτα

  1. Ντάκουλας Ξενοφός - Ταγματάρχης Καταδρομών ε.α.
  2. Λίλης Νικόλαος - Ελεύθερος Επαγγελματίας

 

Πρέβεζα

  1. Ντάκουλας Αλέξανδρος - Αστυνομικός ε.α.
  2. Τέφας Γεώργιος - Τραπεζικός

 

Θεσπρωτία

  1. Μπάδα Δέσποινα - Λογίστρια
  2. Αναστάσης Ιωάννης - Ελεύθερος Επαγγελματίας-Προπονητής Judo

 

Κιλκίς

  1. Χατζησάββας Χρήστος - Ελεύθ. Επαγγελματίας-Βουλευτής

 

Πιερία

  1. Χρυσομάλλης Νικόλαος - Ελ.Επαγγελματίας
  2. Παπαδοπούλου Αλεξάνδρα - Φαρμακοποιός
  3. Κυριακίδης Δημήτριος - Αγρότης

 

Φλώρινα

  1. Βογλίδης Αθανάσιος - Ελεύθ. Επαγγελματίας

 

Κοζάνη

  1. Καραβελιάς Στέργιος - Εργολάβος

 

Καστοριά

  1. Τούφας Στέλιος - Ιδιωτικός Υπάλληλος

 

Καβάλα

  1. Μαυρίδης Χαράλαμπος - Ταγματάρχης ε.α.
  2. Ναθαναηλίδης Αναστάσιος - Ηλεκτρονικός, Ελεύθερος Επαγγελματίας